Vyhledávaní

PNEUMATIKY Z PET LAHVÍ? U PNEUBOSSE TO NENÍ PROBLÉM!

Inženýři společnosti Continental vyvinuli řešení pro využití vláken pro výrobu kostry pneumatiky, která se získávají z recyklovaných PET lahví pomocí unikátního procesu recyklace. Continental je tak prvním výrobcem pneumatik, který zahájil využití recyklované polyesterové příze získané z PET plastových lahví v sériové výrobě! A exkluzivně na Pneubossu můžete tyto nové EKO pneumatiky pořídit i vy!


ZRECYKLOVÁNÍ 40 LAHVÍ NEUDĚLÁ SVĚT ZELENĚJŠÍ,
ALE JE TO ZAČÁTEK

Plastová lahev nemusí být jen zbytečný odpad, který vyhodíš. Nemůžeme ji sice nechat zmizet, ale můžeme ji efektivně využít a vyrobit z ní třeba pneumatiky!

NOVÉ MOŽNOSTI V OBLASTI RECYKLACE

Inženýři Continental vyvinuli řešení, jak efektivně využít vlákna ze speciálně recyklovaných plastových lahví při výrobě kostry pneumatiky - ContiRe.Tex. Pomocí této metody se materiál z běžné plastové lahve přemění na vysoce výkonný polyetylén (PET). Šetří se tím materiálové zdroje – protože jedna sada pneumatik ContiRe.Tex využije až 40 PET lahví*: udržitelné řešení, které nabízí vynikající  výkon a bezpečnost všech pneumatik Continental.

Pojďme společně otevřít dveře bezpečné a udržitelné budoucnosti.


ContiReTex
Conti_RE_Tex_Logo_pos_RGB_300dpi.jpg
ContiRe.Tex zcela nahrazuje konvenční polyester, který se dosud běžně používal při výrobě kostry pneumatik. Je stejně odolný jako tradiční material. Textilní kordy v pneumatice  jsou navrženy tak, aby absorbovaly vnitřní tlak a zajistily stabilní rozměr a tvar pneumatiky i při velkém zatížení a vysokých teplotách.
Ikona-na-web-PET-lahveContiReTex-Icon-1.png
Pneumatiky ContiRe.Tex vypadají na první pohled stejně, jako běžné pneumatiky. Jediné, co je vizuálně odlišuje, je speciálního logo na bočnici a nápis “Containes recycled materials / Obsahuje recyklovaný materiál“.
 
Extrémní výkon prokázán

EXTRÉMNÍ VÝKON PROKÁZÁN

Technologie ContiRe.Tex úspěšně prokázala svůj výkon v závodních pneumatikách Continental CrossContact Extreme E. Tyto pneumatiky jsou využívané v extrémních podmínkách závodů Extreme E Racing, jejich druhá sezóna začala v únoru 2022 a bude pokračovat po celý rok.

A pneumatikami s technologií ContiRe.Tex budou mimo jiné vybavena i všechna doprovodná vozidla pro Tour de France 2022.

Odolnost i bezpečnost pneumatik ContiRe.Tex jsou na stejné úrovni jako vysoké standardy na běžné pneumatiky Continental. ContiRe.Tex je jednou z odpovědí na rostoucí poptávku po ekologických produktech ze strany zákazníků.

Každou minutu se na celém světě prodá 1 milion plastových lahví, ale pouze polovina z nich se zrecykluje. Continental vymyslel nový způsob, jak učinit z PET lahví vstupní surovinu pro výrobu pneumatik. 

ContiRe.Tex je zatím k dispozici pro pneumatiky Continental EcoContact 6, PremiumContact 6 a AllSeasonContact ve vybraných rozměrech pneumatik. A pneumatiky s technologií ContiRe.Tex najdete exkluzivně v ČR pouze na e-shopu Pneuboss.cz.