Vyhledávaní
Sezóna

Značky
Pneuboss
Filtrovat parametry
Odebrat všechny filtry
Cena
Dostupnost

Index nosnosti

Index rychlosti

Speciální značení

Nosnost

Výprodej

Využití

Valivý odpor

Třída hlučnosti

Úroveň hlučnosti

OSOBNÍ, SUV A 4X4 PNEU MATADOR

Seřadit
Našli jsme pro vás 673 produktů

Historie firmy Matador se datuje již od roku 1905. Zpočátku firma vyráběla gumové výrobky, hadice a řemeny. Pneumatiky Matador se v Bratislavě začaly vyrábět později, v roce 1925.

V té době byl Matador jediným výrobcem pneu v Československu a všechny slavné značky jako Tatra, Škoda nebo Aero produkovaly auta s továrním obutím od Matadoru. V roce 1950 byla výroba pneu Matador přesunuta do Púchova do nově vybudované továrny.

Od roku 1962 vyrábí Matador výhradně pneumatiky. Následně firma začala vyrábět pneu pro osobní a nákladní vozy. Matador se také zaměřoval na vlastní výzkum v oblasti pneu technologií.

V souvislosti s těmito aktivitami byl v roce 1987 v Púchově založený Výzkumný ústav gumárenský. V roce 2007 získává většinový podíl společnost Continental, což přináší expanzi na další zahraniční trhy.

Pneu Matador se sice řadí do tzv. ekonomické třídy pneumatik, ale odvedou velmi dobrou službu i na vozech střední a vyšší třídy.

Letní pneumatiky Matador MP47 Hectorra 3 se pyšní výborným chováním na suché i mokré vozovce. Široká nabídka v průměru od 13 do 20 palců nabízí skvělý poměr mezi cenou a výkonem.

Tuhá žebra vnitřního ramene s ostrými drážkami. To je kombinace, díky které plášť vyniká perfektní stabilitou, přilnavostí a vysokou trakcí na suché i mokré silnici. Při šlápnutí na brzdu zkrátka zastaví okamžitě.

Nový model zimních pneu Matador MP93 Nordica vyniká vynikajícím záběrem na sněhu. Nový dezén je tvořen vyšším počtem hran, které zajišťují výrazně lepší trakci vozidla na zasněžených vozovkách. Osloví hlavně ekonomicky smýšlející řidiče, kteří hledají pneu s průměrem 13 až 20 palců. Jejich hlavní předností je vynikající záběr na sněhu a ochrana vůči aquaplaningu.

Vybírejte letní i zimní pneumatiky Matador v oblíbených rozměrech 195/65 R15, 205/55 R16 i dalších. Matador vyrábí nejen osobní pneumatiky, ale i pneu pro dodávky a nákladní vozy.