Vyhledávaní


FAQ - Na co se nás často ptáte

Máte na nás dotaz k výběru, přepravě, vrácení či k reklamaci pneumatik, anebo jinou otázku ohledně pneu? Sepsali jsme pro vás odpovědi na nejčastěji kladené dotazy. Věříme, že tady najdete odpověď i na ten Váš.


Obecné dotazy o objednávce, expedici, nebo doručení zboží

Zákazník má při nákupu zboží na e-shopu právo na odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů od doručení zboží. Více informací najdete na Obchodní podmínky | Pneuboss.cz

Vyplňte formulář s odstoupením od smlouvy a zašlete nám jej na info@pneuboss.cz. Poté Vás bude kontaktovat naše zákaznické centrum s akceptací Vašeho odstoupení od smlouvy.

Formulář odstoupení od smlouvy najdete v našich Obchodních podmínkách, nebo přímo zde.
Termín doručení zboží bohužel nedokážeme zcela přesně zajistit. Zboží předáváme třetí straně / přepravním společnostem, které doručení zajišťují. Zpravidla platí, že po předání zboží do přepravy je zboží doručeno za 1-3 pracovní dny. V sezóně se při velkém náporu objednávek se stává, že se tato doba prodlužuje.
Na našem e-shopu naleznete pouze termín expedice, nikoliv doručení. Expedice znamená vyskladnění zboží ze skladu. Termín doručení je závislý na přepravních kapacitách doručovací společnosti.
Nejrychlejší expedici umíme zajistit při platbě dvěma způsoby:
  • Dobírkou – nečekáme na propsání platby, zboží expedujeme ihned.
  • Kartou online – tyto platby se nám propisují systémem několikrát denně, zboží expedujeme ihned.
Při platbě převodem na účet čekáme na platbu i do druhého dne. Zboží expedujeme až po přiřazení platby k objednávce.
Ano, a to kliknutím na symbol oka u požadované položky. Viz. obrázek a popis níže:gt_radial_sledovat-1.png
 
Po kliknutí na symbol oka se zobrazí tabulka, do které můžete uvést Váš e-mail. Jakmile bude daná položka k dispozici na našich skladech, upozorníme Vás na to prostřednictvím e-mailové zprávy.
Ano. Veškeré ceny uvedené na našem e-shopu jsou včetně DPH.
Výběr DOT dle přání klienta není možný. Výrobci a dodavatelé pneu nám nedodávají informaci o stáří pneu. Není tedy možné tuto informaci ve skladu dohledávat. Na našich skladech máme pneu mladší 2 let. Starší pneu případně označujeme v nabídce a cenově zvýhodňujeme.

Chcete se o DOT pneumatik dozvědět více? Přečtěte si článek v naší Poradě Jak dlouho vydrží pneumatiky | problematika DOT pneu | Pneuboss.cz
Využíváme služeb 3 přepravních společností - WeDo, DPD a Českou poštu. V současné době si nemůže zákazník sám vybrat přepravní společnost. Objednávky odbavujeme dle přepravních kapacit jednotlivých dopravců. Vždy pro Vás vybíráme tu nejlepší a nejrychlejší variantu tak, aby zboží bylo co nejdříve u Vás.
Zboží lze reklamovat dle platných reklamačních řádů a obchodních podmínek, které zákazník odsouhlasuje při nákupu zboží na našem e-shopu. Více informací najdete na Reklamace | Pneuboss.cz a Obchodní podmínky | Pneuboss.cz.

Reklamační formulář najdete v našem Reklamačním řádu přímo zde.
Ano. Každý řidič našeho přepravce má na doručované zásilce telefonní kontakt zákazníka a před doručením zásilky by mu měl zavolat. Případně přepravce využívá automatický systém, kdy řidič zasílá sms předem o svém příjezdu a času doručení.

Často kladené dotazy ohledně výběru pneumatik a jejich vlastností Vyznat se ve všech číslech a písmenech na pneumatice není až tak složité, jak se zdá. Prohlédněte si obrázek níže, který Vás seznámí se značením pneu. A nezapomeňte si přečíst také náš článek Jak číst rozměry na pneumatikách? | Pneuboss.cz
 

rozmer_pneu-(1).png

205/55R 16 85 T

205 šířka pneumatiky v milimetrech
55 výška profilu v procentech (šířky)
R označení radiální konstrukce pláště
16 průměr ráfku v palcích
85 index nosnosti
T kategorie rychlosti
Kód DOT se skládá ze 4 čísel a identifikuje týden a rok výroby. Maximální stáří pneu se uvádí jako 10 let od data jejich výroby. Po uplynutí této doby ztrácí pneumatiky své jízdní vlastnosti a je vhodné je vyměnit za nové. Výrobci pneumatik doporučují řídit se obecným pravidlem. Pokud koupím pneumatiku vyrobenou např. před 3 lety, mám dalších 7 let na její ojetí.
U letních pneumatik je povolena minimální hloubka dezénu 1,6 mm. U zimních pneumatik je povolena minimální hloubka dezénu 4 mm pro auta do 3500 kg, u větších je to 6 mm. Minimální hloubka dezénu u motocyklových pneumatik je také 1,6mm.

Jak změřit výšku dezénu? Co může nízká výška dezénu způsobit? Nejen to se dočtete v našem článku Výška dezénu v ČR.
Předepsaný rozměr pneumatik pro Váš vůz je uveden ve velkém technickém průkazu (VTP). V něm jsou také uvedeny alternativní rozměry schválené výrobcem vozidla.

Chcete provést alternativní záměnu za jiný rozměr, jež není uveden ve VTP? Pak musíte nejdříve konzultovat tuto záměnu s výrobcem vozidla a poté ji nechat zapsat do VTP.
V žádném případě. Na jedné nápravě musí být vždy identické pneumatiky. Tzn. stejný výrobce, dezén i rozměr. Na různých nápravách mohou být pneu různé, ale stejné konstrukce, tedy radiální.

Nedoporučuje se na přední nápravě použít směrové pneu / s šípovým dezénem/ a na zadní nápravě nesměrové. Může to negativně ovlivnit jízdní vlastnosti vozidla.
Každý výrobce má pro ochranu ráfku jiné označení (zkratku). Ochrana ráfku je součástí pneumatiky, která chrání ráfek kola před poškozením např. při nárazu na obrubník (sekundární funkce, na kterou se nelze vždy spolehnout), nebo ochrana při vodorovném skladování kompletních pneu včetně ráfků na sebe. Tato ochranná lišta je umístěna na vnějším okraji pneumatiky a v případě kontaktu s ostrým objektem absorbuje dopad a chrání tak ráfek.

Přečtete si v naší Poradě článek Jak vybrat odolnou pneumatiku, kde se dozvíte více informací nejen o ráfcích.
Přezutí na zimní pneu:
Vhodná hranice přezutí letních pneu na zimní je 7 stupňů celsia. Když je venkovní teplota nižší, letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Pokud tedy denní teploty klesnou pod 7 stupňů, je čas přezout vozidlo na zimní pneumatiky.

Nedoporučujeme čekat až na poslední chvíli. Vyhnete se tak tradičním návalům v pneuservisech. V neposlední řadě i velkému překvapení při prvním nenadálém zasněžení, či námraze. Více vám napoví článek Kdy jsou povinné zimní pneu v ČR? | Pneuboss.cz.

Přezutí na letní pneu:
Na jaře není kam spěchat, mohou přetrvávat jarní mrazíky. Přezouvání na letní pneu je spíše o jakémsi instinktu a předvídavosti řidiče.
  1. Symetrický: pneumatiku se symetrickým dezénem lze umístit na libovolnou pozici.
  2. Asymetrický: vnější strana dezénu se liší od vnitřní, což má své specifické funkce.
  3. Směrový: na pneumatikách je šipka, která označuje směr otáčení při jízdě vpřed.

dezen_rozdil.png
 
Mrkněte i do naší Poradny a zjistěte více informací o Typech dezénů a čemkoliv dalším, co vás zajímá v souvislosti s pneumatikami a motorismem.
Pneumatiky s technologií Run-flat mají speciálně navrženou, zesílenou bočnici. Ta pneumatice umožní v případě propíchnutí a ztráty vzduchu pokračovat v jízdě do nejbližšího servisu. Ale pozor, je nezbytné nastudovat si v návodu ke svému vozu, jakou max. rychlostí a do jaké vzdálenosti lze tuto pneu použít.


Potřebujete poradit? Kontaktujte nás a pomůžeme vám

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte
se zpracováním osobních údajů.

TASY s.r.o.

Pod Žurání 1834

664 51 Šlapanice

Zobrazit mapu

Kontaktní údaje

info@pneuboss.cz

Identifikační údaje

IČ: 269 36 321

DIČ: CZ26936321