Vyhledávaní
Sezóna

GOODYEAR
Pneuboss
Filtrovat parametry
Odebrat všechny filtry
Cena
Dostupnost

Homologace

Index nosnosti

Index rychlosti

Dojezdové technologie

Technologie

Speciální značení

Nosnost

Výprodej

Ostatní značení

Využití

Valivý odpor

Třída hlučnosti

Úroveň hlučnosti

OSOBNÍ, SUV A 4X4 PNEU GOODYEAR

Seřadit
Našli jsme pro vás 2956 produktů

Americká společnost Goodyear vznikla už v roce 1898. Založil ji Frank Seiberling a byl to také on, kdo pro ni vybral jméno slavného vynálezce Charlese Goodyeara, který si nechal patentovat proces vulkanizace kaučuku.

Firma sídlící ve městě Akron v Ohiu vyráběla v té době podložky pro podkovy, pneumatiky pro bicykly a kočáry, těsnící kroužky pro konzervy, požární hadice a nebo třeba gumové žetony na poker.

Goodyear vždy usiluje o modernizaci výroby i produktů, což vedlo k celé řadě inovací a prvenství nejen v oblasti pneumatik, ale všude tam, kde nějakým způsobem vystupuje kaučuk. Např. v roce 1904 představila společnost Goodyear první snímatelnou pneumatiku na světě.

Goodyear vyrábí nejen pneumatiky pro osobní automobily a SUV, dodávkové pneu, nákladní pneumatiky, ale dokonce i pneu pro závodní automobily, letadla, pro zemědělskou a důlní techniku té nejtěžší tonáže. Pneumatiky Goodyear využívají celou řadu technologií a novinek, díky kterým vyčnívají nad konkurencí.

V roce 1971 zase byly pneumatiky Goodyear prvními pneumatikami na měsíci, využil je modulový přístrojový transportér Apolla 14.

Letní pneu Goodyear Efficientgrip Performance 2 patří do nejvýkonnější třídy pneumatik UHP (Ultra High Performance). Kromě krátké brzdné dráhyšpičkové ovladatelnosti na suchu a mokru dezén nabízí i vynikající kilometrový nájezd. Vyrábí se v průměru 15 až 21 palců.

Zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ přináší okamžité reakce v hlubokém sněhu i na zledovatělém asfaltu. Ocení je hlavně řidiči výkonných vozů hledající špičkovou přilnavost v drsných zimních podmínkách, kteří si chtějí užít svižnou a pohodlnou jízdu i v zimních měsících.

Celoroční pneumatiku Goodyear Vector 4Seasons G3 odborníci označují za nejlepší celoroční pneu roku 2020. A hned první dva testy, kterých se pneu zúčastnily, to potvrdily. V obou si totiž připsala jednoznačné vítězství.

Goodyearu se podařilo oproti předchozí generaci zlepšit ovladatelnost a brzdnou dráhu na sněhu o 5 %. Tyto výsledky se opírají o novou technologii Snow Grip a dva a půl tisíce lamel s ostrými záběrovými hranami.

Zkrátila se i brzdná dráha na suchu, a to až o 3 metry. Za to vděčí technologii Dry Handling, která zesiluje spojení běhounu s kostrou pneumatiky. Dezénové bloky jsou díky tomu tužší, při brždění se nedeformují, a mají také lepší stabilitu. Silnou stránkou pneu je i ochrana proti aquaplaningu.